24 -30 kwietnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień 2023.

 

Temat przewodni i hasło tegorocznej edycji to: #KażdaDawkaSzczepionkisięLiczy.

Nawiązuje ono do poprawy akceptacji dla szczepień w odniesieniu do globalnego spadku stanu zaszczepienia dzieci rutynowymi szczepionkami w wyniku pandemii COVID- 19.

 

#KażdaDawkaSzczepionkisięLiczy to również apel o zaangażowanie całego społeczeństwa w terminową realizację szczepień i podkreślenie potrzeby szczepień zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

 

#KażdaDawkaSzczepionkisięLiczy. Dla Ciebie i Twoich bliskich liczy się każda rekomendowana dawka szczepionki, aby zapewnić ochronę przed chorobą zakaźną.

 

#RealizacjaKalendarzaSzczepieńoCzasie. Realizacja szczepień zgodnie z Kalendarzem Szczepień, w zalecanym czasie ma na celu ochronę dzieci, wtedy kiedy jej najbardziej potrzebują. Opóźnianie szczepień oznacza ryzyko wystąpienia choroby.

 

#RozmowaoSzczepieniach. Rozmowa między pacjentem a pracownikiem ochrony zdrowia buduje zrozumienie i motywację do szczepień zgodnie z zalecanymi schematami. Dzieląc się faktami dotyczącymi szczepień pracownicy ochrony zdrowia podnoszą świadomość pacjentów i ratują życie.

 

Europejski Tydzień Szczepień 2023 rozpoczyna kampanię centrali WHO we współpracy z innymi partnerami, w celu podkreślenia znaczenie ochrony poprzez szczepienia osób najbardziej narażonych na skutki COVID-19, nadrabiania zaległości (niezrealizowanych lub opóźnionych) w rutynowych szczepieniach dzieci z powodu pandemii oraz utrzymanie wysokiego stanu zaszczepienia wszystkich podstawowych szczepień dzieci i młodzieży. Główne obszary działań w Regionie Europejskim WHO zostaną połączone w ramach globalnego tematu „The Big Catch-up” („Wielkie nadrabianie”) . Działania w ramach Europejskiego Programu Szczepień stanowią platformę współpracy pomiędzy różnymi partnerami z obszaru ochrony zdrowia w celu podniesienia świadomości i zachęcania osób w każdym wieku do korzystania ze szczepień.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą gazetką przedszkolną.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ

Dzielnica Wilanów
Strona główna Miasta Warszawa
Strona główna Ministerstwa edukacji i nauki
Biuletyn informacji publicznej

Przedszkole nr 436 w Warszawie

pomarańczowe słońce

Mapa strony

Kontakt

Adres

Przedszkole nr 436 w Warszawie

ul. Sarmacka 4

02-972 Warszawa

Mapa