09 maja 2023

Polonezem przez dzieje - tańczymy poloneza w
 Wilanowie

Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu Polonezem przez dzieje - tańczymy poloneza w Wilanowie.Podczas tegorocznej Nocy Muzeów 13 maja br. zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami do wspólnego orszaku i zatańczenia poloneza.Celem tego wydarzenia jest wpisanie poloneza - polskiego tańca narodowego - na światową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Orszak taneczny poprowadzi król i królowa, a tuż za nimi poloneza zatańczą zespoły tańca ludowego w strojach z epok historycznych. Kolejne pary to uczniowie wilanowskich szkół i przedszkoli wraz z rodzinami, a także mieszkańcy naszej dzielnicy i wszyscy uczestnicy wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy w sobotę 13 maja 2023 r. o godz. 19:00 na dziedziniec Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.