20 czerwca 2023

ZDECYDUJ, JAK ZMIENI SIĘ WARSZAWA

15 czerwca ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. To dziesiąty raz, kiedy mieszkańcy Warszawy mogą decydować, na co przeznaczyć środki z budżetu naszego Miasta. Głosowanie potrwa do 30 czerwca.
Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy Warszawy mają realny wpływ na to, jak zmienia się ich okolica.
Do wyboru są dwie formy głosowania: papierowo w urzędzie dzielnicy oraz przez internet na stronie bo.um.warszawa.pl. Tutaj również można zapoznać się z opisami wszystkich projektów poddanych pod głosowanie – zarówno z propozycjami ogólnomiejskimi, jak i dzielnicowymi. W tej edycji mieszkańcy Warszawy mają do dyspozycji ponad 101 milionów złotych i mogą wybierać spośród 1183 propozycji – 1065 dzielnicowych oraz 118 ogólnomiejskich.